Kvinnelige TV2-reportere sjikanert

Oslo (ANB): TV2-reporter Tuva Raanes og TV2 anmelder et høyreekstremt nettsted som urettmessig henger Raanes ut som kjæresten til den terrorsiktede 29-åringen.

Fotball Live

lørdag 04. sep. kl. 16:00
Pors - Vidar

Kampstart om:

1 dager 16 timer 18 min. 42 sek.
Søk i skattelistene
 
Søk på navn og/eller sted
Eksempel: Ola Nordmann Oslo
Se topplister i ditt postnr.
Eksempel: 2815
 
Se topplister i Kommuner
Porsgrunn 
...
Publisert 25.09.2006 kl 00:22 Oppdatert 25.09.2006 kl 00:25

Tips en venn på e-post:

LES OGSÅ:

Kollega navnga TV 2-reporter 25.09.06 - 21:52

Flere kvinnelige TV2-reportere har mottatt trusler og sjikaner de siste dagene etter at det ble kjent at politiet mener en kvinnelig TV2-reporter er kjæresten til den hovedmistenkte i terrorsaken.

Nå har Tuva Raanes og TV2 anmeldt et høyreekstremt nettsted som har trykket et bilde av reporteren med tittelen «Tuva Raanes, landssvikets ansikt i 2006».

– Nettsiden er av en sånn karakter at vi fant grunn for å koble inn politiet, forteller konserndirektør Rune Indrøy i TV2 til VG Nett.

Han understreker at Raanes ikke har noen tilknytning til saken, verken privat eller som reporter.

TV 2 vurderer sikkerhetstiltak for de kvinnelige reporterne i kanalen, etter at flere har mottatt trusler og sjikaner de siste dagene.

Tekstmeldinger mellom en TV 2-reporter og en 29 år gammel norsk-pakistaner er lagt frem blant politiets bevismateriale i terrorsaken, der 29-åringen står tiltalt for å ha planlagt å sprenge den amerikanske og israelske ambassaden i luften og for å ha skutt mot en synagoge forrige helg. (ANB)

...

Sto skolerett i formannskapet

Langesunds Blad Kommunalsjef Morten Torgersen la seg paddeflat og beklaget at utbyggingen av Stathelle kirke ble dobbelt så kostbar som først antatt. Les mer

...

Vetle Odden ferdig som Pors-trener

Lokal sport Pors-trener Vetle Odden slutter med øyeblikkelig virkning. Ifølge styreleder Kjell Inge Davik sa Odden sjøl opp jobben på grunn av svake sportslige resultater. John-Erling Kleppe fortsetter som hovedtrener, men får med seg Erik Skredtveit på benken til lørdag. Les mer

– En fantastisk opplevelse

Lokal sport Eidanger-Hei 1-2 (1-1). Hjemmelagets målscorer Frode Brubakken karakteriserer rammen rundt lokaloppgjøret mot Hei som en utrolig opplevelse. Bortelaget gikk seirende ut av duellen, foran 300 tilskuere. Les mer

...

Veteran avgjorde lokaloppgjøret

Lokal sport Stathelle-Brevik 1-0 (0-0). En presis corner på bakre stolpe, og en veteran på rett sted til rett tid, sikret tre poeng til hjemmelaget. Les mer

...

– Vi skal gjøre det bedre enn i fjor

Lokal sport Det var kommentaren til to av guttene på XL Boys, etter at de hadde trukket gruppene til Løkkecupen 2010 på Bergbys. Les mer

Dagens mest leste saker

...

Gode gubber i LO

Riktignok er LO-leder Roar Flåthen både mann og har tradisjonell industribakgrunn. Men samtidig har han stått for en linje i lønnsoppgjørene som har gitt lavlønte kvinner betydelige tillegg.

Les kommentaren her

Siste bildeserier

Nordens største båtmesse

...

Båter i sjøen i Kadettangen er i gang. Se bildene her.

Se bildeserie

Nytt og gammelt

...

Tømrer Esben Haug startet med en 200 år gammel rønne da han gikk i gang med å bygge. Nå er rønna en moderne enebolig, men det gamle er godt bevart.

Se bildene her

Solbakken gikk amok

...

Rosenborg måtte se mesterligadrømmen gå fløyten mot et sterkt FC København.

Se bildene fra dramaet!

Lesernes sommerbilder

...

10 siste innenriks

Nasjonal Timesannonsering - Klikk her!

Kontakt oss

Telefon: 35 51 65 00
Telefaks: 35 51 65 20
Besøksadresse: Jernbanegata 12
Postboks 140, 3901 Porsgrunn

Tips oss

Telefon: 35 51 65 00
E-post: Send tips

Redaksjon

Ansvarlig redaktør
og adm. direktør: Erik Enger
Telefon: 35 51 65 00
Telefaks: 35 51 65 20

Annonser

Telefaks: 35 51 65 25
E-post: ase.solheim@pd.no

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.