...
Sondre Dragsten Olsen har gått inn i familiebedriften Jan-Erik Olsen Glassmesterforretning og stortrives. Foto: Vivi Sævik

Stortrives i pappas firma

– Jeg trives veldig godt. Men jeg merker at jeg er mer beskjeden enn pappa, sier Sondre Dragsten Olsen (36). For tre måneder siden begynte han å jobbe i familiebedriften Jan-Erik Olsen Glassmesterforretning AS i Havnegata 2 i Brevik.

Publisert 04.01.2012 kl 13:27 Oppdatert 04.01.2012 kl 13:29

Tips en venn på e-post:

...
Sondre Dragsten Olsen er blitt kollega med sin egen far, Jan-Erik Olsen i glassmester- og kjøkkenbedriften på Øya. Foto: Vivi Sævik

Etter å ha bodd ti år i Oslo, tok Sondre med seg familien sin og flyttet hjemover. Sammen med samboer Linn Cicilie Blådammen (35), Julie (6) og Ole Johannes (9) ble det kjøpt hus i Avstikkeren på Stathelle.

– Nå har vi hus med hage og utsikt. Barneskolen er like i nærheten, og det er trygg og god skolevei for guttungen. Gode oppvekstvilkår for barna betyr veldig mye for oss nå, sier Sondre Dragsten Olsen.

Han er vokst opp i Brevik, men mamma er fra Stathelle. Så det er familie på alle kanter.

Fra Rena til Oslo

Sondre forteller at han studerte økonomi og administrasjon i tre år ved Høgskolen i Hedmark på Rena, da han møtte samboeren som kommer fra Rena.

Etter høgskolen ble det ett år i kavaleriet i Forsvaret på Rena før de flyttet til Tonsenhagen i Oslo. Der jobber Sondre med salg og kundeansvar i kredittbransjen og siden i bank og software. Men han og Cicilie begynte etter hvert å få lyst til å flytte ut av Oslo, og avgjørelsen ble satt ut i praksis for to og et halvt år siden.

Sondre jobbet først i bank i Tønsberg og pendlet hjem til Stathelle. Siden ble det en periode jobb innen rekruttering i Xtra personell på Herøya.

– Men så begynte Jan-Erik og jeg å snakke om at jeg skulle gå inn i familiebedriften, og det har jeg ikke angret på en eneste dag. Dette er en trivelig bedrift som har eksistert i 60 år, og jeg får brukt veldig mye av kunnskapene mine. Det er blant annet moro å jobbe med kundene, sier Sondre.

Det var bestefar Gunnar Olsen som startet glassmesterforretningen i 1956. I 1981 overtok Jan-Erik Olsen bedriften og gav den sitt eget navn. Mamma Anne-Marit Dragsten Olsen er regnskapsansvarlig, så nå er de tre ansatte.

– Jan-Erik er veldig flink og har stor fagkompetanse, skryter Sondre av sin far.

Og pappa er ikke dårligere:

– Sondre er på topp hele tiden og er i godt humør fra morgenen av. Han har blant annet tatt tak i økonomien og markedsføringen, sier pappa Jan-Erik.

– Jeg gleder meg til hver eneste arbeidsdag, sier Sondre.

Mest lest nå

...

Lektor gikk i parkeringsfella

Lokal sport Gule lapper blafret over hele parkeringsplassen da lektor Egil Kjørholt kom for å hente bilen sin. 20 bilister ble mandag formiddag bøtelagt etter at kommunen uten forvarsel endret parkeringsreglene. Les mer

...

Ædel briljerte som playmaker

Lokal sport Stathelle-Brevik 0-2 (0-1). Fra en meget uvant posisjon som sentral midtbanespiller, styrte Ædel Tverråen Brevik til seier i lokaloppgjøret mot Stathelle. Les mer

...

Krasjet bilen og gikk amok?

Langesunds Blad En relativt ung mann fra Bamble skal ha kjørt av Valleveien med en Mercedes på kvelden 16. mai. Litt senere gikk han helt amok i en leilighet på Feset, og politiet måtte rykke ut med hundepatruljer og arrestere ham. Les mer

...

Helt først for siste gang

Lokale nyheter Hovet-rektor Thor-Einar Nielsen syns det var en fin gest at den snart nedlagte skolen fikk gå først i barnetoget, men aller helst ville han beholdt skolen han har styrt de siste 12 årene. Les mer


Kontakt oss

Telefon: 35 51 65 00
Telefaks: 35 51 65 20
Besøksadresse: Jernbanegata 12
Postboks 140, 3901 Porsgrunn

Tips oss

Telefon: 35 51 65 00
E-post: Send tips

Redaksjon

Ansvarlig redaktør
og adm. direktør: Erik Enger
Telefon: 35 51 65 00
Telefaks: 35 51 65 20

Annonser

Telefaks: 35 51 65 25
E-post: annonse@pd.no

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.