Sten Evjeberg Hansen har på vegne av pensjonist Gustav Hansen på Tjøme, skrevet et 11 sider langt brev til Utvalg for plan og kommunalteknikk i Porsgrunn kommune.
I brevet varsler de rettslige skritt mot reguleringsplanen for Bjørkøya.
«Grunneier Gustav Hansen, gnr 32, br.nr. 10, 11, 12 og 32, klager på alle deler av vedtaket som innbefatter endringer i eiendomsforhold, bruksrettigheter eller disponeringer knyttet til disse eiendommene. Bakgrunnen er at vedtaket slik det foreligger, vesentlig endrer grunneiers nåværende og fremtidige bruks- og disposisjonsrett til eiendommene».
Brevet inneholder mange punkter som grunneier Gustav Hansen stiller seg meget kritisk til og varsler rettslige skritt mot.
Det heter seg blant annet i brevet at reguleringsplanvedtaket er foretatt med bakgrunn i at HAF er grunneier, eller vil bli grunneier av disse eiendommene. Dette er beviselig feil, ifølge Sten Evjeberg Hansen.
Grunneier Hansen ber om at Porsgrunn kommune dekker utgifter til nødvendig advokatbistand for ham.
I brevet betegnes det mange kritiske merknader til den avtalen Porsgrunn kommune har inngått med HAF på vegne av Bjørkøya Utvikling når det gjelder forhold rundt ekspropriering og verdifastsetting. I påvente av behandling av klagen, og eventuelle behandlinger i senere ankeinstanser, ber Hansen om utsetting av vedtaket av reguleringsplanen.
Markedsplassen Andreas Kjøllesdal Hansen og Maria Yacoubian fra 7. klasse på Brattås skole holdt en fin tale under 17. mai feiringen på Heistad. Les mer
Markedsplassen Lillian Lund Jonassen fra Langesund skapte moro og god stemning på Torsdagskaféen på Aktivitetssenteret i Brevik kulturhus 16. mai. Les mer
Markedsplassen Det var 20 grader og stadig mer gløtt av solskinn på starten av 17. mai-feiringen i Brevik. Les mer