Mandag er det klart for fakkeltog fra Torvet i Langesund til Halen gård. Nok en gang skal Benjamin minnes på dødsdagen.
Kontrollpanel Ønsker du å sende inn bursdagsbilder med gratulasjon, sender du en epost til bursdag@pd.no Les mer
| Tom B. Hansen | |
| Publisert 23.01.2009 kl 20:06 Oppdatert 23.01.2009 kl 20:15 |
– Det er viktigere enn noen gang å markere motstand og avsky mot all form for rasisme og stigmatisering. I denne markeringen sier vi et klart nei til nazisme og rasisme, forteller Ana Lopéz Taylor og Parviz Pahani. Begge er med i Bamble internasjonale forening og Bamble Røde Kors, som arrangerer markeringen.
Fakkeltog
Det er femte gangen denne markeringen blir arrangert, og som vablig starter det hele med fakkeltog fra Torvet i Langesund.
– Vi har 200 fakler, og vi håper vi blir kvitt alle sammen. Vi har sendt invitasjoner til politikere og andre i hele kommunen, og også til forskjellige grupperinger utenfor kommunen, forteller Pahani.
Fritt fram
Fakkeltoget ender opp på Halen gård. Der blir det kulturkveld. Foreløpig er det en gruppe fra innvandrermiljøet i Grenland som har meldt at de kommer og opptrer, men arrangørene håper mange flere vil bidra.
– Vi kjører med fritt fram for alle som har lyst til å bidra med noe i denne sammenhengen. Det kan være alt fra å lese dikt til musikalske ting, sier Lopéz Taylor.
Overskuddet fra arrangementet går i sin helehet til Røde Kors` arbeid i Gaza.
Langesunds Blad Kommunalsjef Morten Torgersen la seg paddeflat og beklaget at utbyggingen av Stathelle kirke ble dobbelt så kostbar som først antatt. Les mer
Lokal sport Pors-trener Vetle Odden slutter med øyeblikkelig virkning. Ifølge styreleder Kjell Inge Davik sa Odden sjøl opp jobben på grunn av svake sportslige resultater. John-Erling Kleppe fortsetter som hovedtrener, men får med seg Erik Skredtveit på benken til lørdag. Les mer
Lokal sport Eidanger-Hei 1-2 (1-1). Hjemmelagets målscorer Frode Brubakken karakteriserer rammen rundt lokaloppgjøret mot Hei som en utrolig opplevelse. Bortelaget gikk seirende ut av duellen, foran 300 tilskuere. Les mer
Lokal sport Stathelle-Brevik 1-0 (0-0). En presis corner på bakre stolpe, og en veteran på rett sted til rett tid, sikret tre poeng til hjemmelaget. Les mer
Lokal sport Det var kommentaren til to av guttene på XL Boys, etter at de hadde trukket gruppene til Løkkecupen 2010 på Bergbys. Les mer