– Vi vil gjerne ha beskjed først

De tillitsvalgte i Bamble kommune reagerer på at kommunalsjef Rolf Dehli og rådmann Tore Marthinsen varsler oppsigelser i PD, uten å ha snakket med de tillitsvalgte.

Været
  I dag I morgen
Porsgrunn   11.5°   16.5°
Bamble   11.3°   15.3°
Søk i skattelistene
 
Søk på navn og/eller sted
Eksempel: Ola Nordmann Oslo
Se topplister i ditt postnr.
Eksempel: 2815
 
Se topplister i Kommuner
Porsgrunn 

Send inn bursdagsbilder

Kontrollpanel Ønsker du å sende inn bursdagsbilder med gratulasjon, sender du en epost til bursdag@pd.no Les mer

Veiviser - beregn kjørerute

Tom B. Hansen
Publisert 27.05.2009 kl 19:43 Oppdatert 27.05.2009 kl 19:43

Tips en venn på e-post:

...
Inger-Lise Sikkeland, Roar Teigen og Ingrid Solberg reagerer på at kommunalsjef Rolf Dehli og rådmann Tore Marthinsen kommer med oppsigelsesvarsel gjennom PD. Foto: Tom B, Hansen

– Det er ikke vanlig at man kan finne varsel om oppsigelser i avisene før de det gjelder har fått skikkelig beskjed. Det skal være unødvendig å måtte saumfare avisa for å få med seg slike beskjeder, og det skal i alle fall ikke være nødvendig for dem det gjelder å få slike oppslag uten å være informert, sier Inger-Lise Sikkeland.

Hun er leder av Utdanningsforbundet Bamble, og hun hadde med seg hovedverneombud Roar Teigen og Ingrid Solberg fra Fagforbundet i Bamble. Sammen vil de uttrykke sin missnøye med oppsigelsesvarselet som ble presentert i tirsdagens PD.

Ny trend?

Alle tre er meget forundret over det som kom fram i forhold til mulige oppsigelser.

– Vi håper imidlertid ikke dette er måten kommunen har tenkt å håndtere slike saker på i fremtiden. Vi håper ikke vi her ser en ny trend i Bamble, sier Teigen.

Han understreker viktigheten av at de tillitsvalgte blir tatt med i slike prosesser på et meget tidlig stadium.

– Det er ingen som er i tvil om den vanskelige situasjonen kommunen er i, men da er det særdeles viktig med et godt samarbeidsklima. Da vil vi gjerne slippe slike saker som dette, sier hovedverneombudet.

Skjønner Dehli

De tillitsvalgte vil gjerne få sagt at de har forståelse for kommunalsjef Rolf Dehlis frustrasjoner over manglende bevilgninger, og de synes også det er riktig å sette fokus på saken.

– Vi vet jo at pengesekken snart er tom, og at det vil få konsekvenser. Derfor har vi bedt om møte med politikerne, slik at vi kan få klarlagt hvordan de tenker. Nå er det på tide at de står fram og sier hvordan de tenker i forhold til tjenestenivå. De må faktisk på banen og ta noen synlige avgjørelser. Da vet vi i alle fall hva vi har å forholde oss til. Men dessverre så er det sånn at vi ikke har hørt et pip fra politisk hold ennå. Vi får håpe det endrer seg nå, sier de tre bestemt.

Var orientert

Roar Teigen sier at han har snakket med lederen for ungdomsprosjektet, som ble pekt på som et prosjekt i faresonen.

– De ansatte i prosjektet er orientert om ståa, og de har fått beskjed om at det er usikkerhet rundt det, sier han.

...

Sto skolerett i formannskapet

Langesunds Blad Kommunalsjef Morten Torgersen la seg paddeflat og beklaget at utbyggingen av Stathelle kirke ble dobbelt så kostbar som først antatt. Les mer

...

Vetle Odden ferdig som Pors-trener

Lokal sport Pors-trener Vetle Odden slutter med øyeblikkelig virkning. Ifølge styreleder Kjell Inge Davik sa Odden sjøl opp jobben på grunn av svake sportslige resultater. John-Erling Kleppe fortsetter som hovedtrener, men får med seg Erik Skredtveit på benken til lørdag. Les mer

– En fantastisk opplevelse

Lokal sport Eidanger-Hei 1-2 (1-1). Hjemmelagets målscorer Frode Brubakken karakteriserer rammen rundt lokaloppgjøret mot Hei som en utrolig opplevelse. Bortelaget gikk seirende ut av duellen, foran 300 tilskuere. Les mer

...

Veteran avgjorde lokaloppgjøret

Lokal sport Stathelle-Brevik 1-0 (0-0). En presis corner på bakre stolpe, og en veteran på rett sted til rett tid, sikret tre poeng til hjemmelaget. Les mer

...

– Vi skal gjøre det bedre enn i fjor

Lokal sport Det var kommentaren til to av guttene på XL Boys, etter at de hadde trukket gruppene til Løkkecupen 2010 på Bergbys. Les mer

Wrightegaarden

Sier du ja eller nei til konsertene på Wrightegaarden?

Ja
Nei
Vet ikke

Din stemme er registrert

Avsluttet

Antall stemmer: 7096

Nasjonal Timesannonsering - Klikk her!

Kontakt oss

Telefon: 35 51 65 00
Telefaks: 35 51 65 20
Besøksadresse: Jernbanegata 12
Postboks 140, 3901 Porsgrunn

Tips oss

Telefon: 35 51 65 00
E-post: Send tips

Redaksjon

Ansvarlig redaktør
og adm. direktør: Erik Enger
Telefon: 35 51 65 00
Telefaks: 35 51 65 20

Annonser

Telefaks: 35 51 65 25
E-post: ase.solheim@pd.no

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.