...
Kjell Ivar Brynsrud viser interimsstyret det nye banneret som er laget fra Bamble. Lyder Solberg, Kai Sæteren og Kjell Halvorsen synes det er fint. Mandag skal Bamble Turlag stiftes. Foto: Tom B, Hansen

Bamble Turlag stiftes mandag

Som tidligere varslet vil Bamble Turlag se dagens lys. Førstkommende mandag er det stiftelsesmøte, og ildsjelene står allerede klare til å ta fatt på jobben med nye kyststi-strekk.

Været
  I dag I morgen
Porsgrunn   11.5°   16.5°
Bamble   11.3°   15.3°
Søk i skattelistene
 
Søk på navn og/eller sted
Eksempel: Ola Nordmann Oslo
Se topplister i ditt postnr.
Eksempel: 2815
 
Se topplister i Kommuner
Porsgrunn 

Send inn bursdagsbilder

Kontrollpanel Ønsker du å sende inn bursdagsbilder med gratulasjon, sender du en epost til bursdag@pd.no Les mer

Veiviser - beregn kjørerute

Tom B. Hansen
Publisert 11.03.2010 kl 20:45 Oppdatert 11.03.2010 kl 20:45

Tips en venn på e-post:

Den Norske Turistforening jobber kontinuerlig for å avlive myten om at de er en organisasjon for middelaldrende menn som trives best for seg selv på toppen av et eller annet fjell.

– I den sammenhengen er jobben med å få på plass lokallag veldig viktig. Det er derfor veldig gledelig at Bamble Turlag blir stiftet, sier Kjell Ivar Brynsrud fra turistforeningen.

500 medlemmer

Bamble Turlag sliter ikke med å bygge opp en medlemsmasse. Turistforeningen har allerede registrert over 500 medlemmer fra Bamble, og tallet er voksende.

– Alle disse medlemmene er jo automatisk medlemmer av Bamble turlag. Det er en aktiv og flott gjeng her i kommunen, og det er gledelig å se at det dukker opp nye navn fra Bamble på medlemslistene hele tiden, sier Brynsrud.

Interimsstyre

I noen måneder har et interimsstyre vært i sving som Bamble Turlag. De har forberedt oppstart av arbeidet med ny kyststi. I interimsstyret har Kai Sæteren, Lyder Solberg, Steinar Riis og Kjell Halvorsen sittet.

De samme navnene dukker nok opp når det første styret i Bamble Turlag blir valgt på mandag.

– De er ivrige, og allerede har de klart å få på plass en avtale med Langesund Bad i forhold til å legge kyststien over deres eiendom, på bruer og i trapper på svabergene, forteller Brynsrud.

52 kilometer

Hovedmålet for Bamble Turlag er å få på plass en kyststi i kommunen så fort som mulig. Det er en forlengelse av kyststien som går fra Porsgrunn til Brevik det er snakk om.

– Totalt vil vi jobbe for å få på plass 52 kilometer med kyststi i Bamble. Fra Breviksbrua skal den gå langs fjorden til Lange-sund, og derfra til Kragerø. Det er et stort arbeid som ligger å venter, men jeg er sikker på at diss folkene i Bamble ordner den biffen, sier Brynsrud.

Han forteller også at de er i gang med å få på plass en kyststi i Kragerø også. Når begge kommunene har gjort ferdig jobben, vil det være over ni mil med kyststi fra Brevik til grensa til Agder.

Positive grunneiere

Det har allerede vært møtevirksomhet mellom turlagets interimsstyre og grunneiere i aktuelle områder i forhold til kyststien.

– Det har vært veldig positivt på alle måter, og vi tror dette kommer til å gå bra, sier Kai Sæteren.

Barnas turlag

Det blir også laget et eget turlag for de minste. Barnas turlag Bamble. Det er to driftige damer som har sagt til å ta seg av det.

– Reidun Aaby Olsen og Annelise Nordstrøm skal styre Barnas turlag. Vi satser på arrangementer i nærområdet for hele familien. Dette har blitt veldig godt mottatt andre steder, og jeg ser ingen grunn til at det ikke skal bli like populært her i Bamble, sier Brynsrud. Stiftelsesmøtet for Bamble Turlag går av stabelen på Halen gård mandag.

...

Sto skolerett i formannskapet

Langesunds Blad Kommunalsjef Morten Torgersen la seg paddeflat og beklaget at utbyggingen av Stathelle kirke ble dobbelt så kostbar som først antatt. Les mer

...

Vetle Odden ferdig som Pors-trener

Lokal sport Pors-trener Vetle Odden slutter med øyeblikkelig virkning. Ifølge styreleder Kjell Inge Davik sa Odden sjøl opp jobben på grunn av svake sportslige resultater. John-Erling Kleppe fortsetter som hovedtrener, men får med seg Erik Skredtveit på benken til lørdag. Les mer

– En fantastisk opplevelse

Lokal sport Eidanger-Hei 1-2 (1-1). Hjemmelagets målscorer Frode Brubakken karakteriserer rammen rundt lokaloppgjøret mot Hei som en utrolig opplevelse. Bortelaget gikk seirende ut av duellen, foran 300 tilskuere. Les mer

...

Veteran avgjorde lokaloppgjøret

Lokal sport Stathelle-Brevik 1-0 (0-0). En presis corner på bakre stolpe, og en veteran på rett sted til rett tid, sikret tre poeng til hjemmelaget. Les mer

...

– Vi skal gjøre det bedre enn i fjor

Lokal sport Det var kommentaren til to av guttene på XL Boys, etter at de hadde trukket gruppene til Løkkecupen 2010 på Bergbys. Les mer

Wrightegaarden

Sier du ja eller nei til konsertene på Wrightegaarden?

Ja
Nei
Vet ikke

Din stemme er registrert

Avsluttet

Antall stemmer: 7096

Nasjonal Timesannonsering - Klikk her!

Kontakt oss

Telefon: 35 51 65 00
Telefaks: 35 51 65 20
Besøksadresse: Jernbanegata 12
Postboks 140, 3901 Porsgrunn

Tips oss

Telefon: 35 51 65 00
E-post: Send tips

Redaksjon

Ansvarlig redaktør
og adm. direktør: Erik Enger
Telefon: 35 51 65 00
Telefaks: 35 51 65 20

Annonser

Telefaks: 35 51 65 25
E-post: ase.solheim@pd.no

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.