Pors Cheerleading ble på torsdagens årsmøte tatt opp som en ny undergruppe av IF Pors. Det store målet for den nye gruppen er å stille til start i NM i cheerleading i 2011.
Kontrollpanel Ønsker du å sende inn bursdagsbilder med gratulasjon, sender du en epost til bursdag@pd.no Les mer
| Stian Kittilsen | |
| Publisert 05.03.2010 kl 20:21 Oppdatert 05.03.2010 kl 20:21 |
Ingen på årsmøtet hadde motforestillinger om å ta opp Pors Cheerleading som en ny undergruppe i idrettsforeningen. Dermed kunne cheerleadernes styreleder Anne Kjerstin Langved Jacobsen og nestleder Jan Terje Hestås juble.
– Dette er vi strålende fornøyde med. I løpet av en uke skal vi søke om opptak til Norges Idrettsforbund. Det går etter all sannsynlighet i orden, og derfor er det store målet vårt å stille lag til NM i cheerleading i 2011, sier Langved Jacobsen.
I NM i 2010 skal Pors Cheerleading være tilskuere for lære.
Pors Cheerleading har allerede fått et hint til at de kommer til å bli tatt opp i forbundet for amerikanske idretter (NCDC).
– På nettsiden til forbundet har de allerede ønsket oss velkommen, smiler Langved.
Hun ga de andre deltakerne på årsmøtet til IF Pors en kort innføring i hva cheerleading er før det skulle stemmes.
– Utøverne våre gjennomfører blant annet spektakulære løft og kast, hvor de blant annet kan bli kastet to meter opp i lufta.
– Vi har tross alt hatt oppvisning for alle gruppene til Pors utenom skigruppa. 14. mars skal vi ha en ny oppvisning i forbindelse med sluttspillkampene i innebandy i Vestsidahallen, forteller hun.
Fra 13 år og oppover kaller klubbens «duskedamer» seg for Pors Pride. De som er yngre har sin egen gruppe som heter Pride Starlets (7-12 år).
– Vi gleder oss over at vi er i gang, avslutter styrelederen til Pors Cheerleading.
Langesunds Blad Kommunalsjef Morten Torgersen la seg paddeflat og beklaget at utbyggingen av Stathelle kirke ble dobbelt så kostbar som først antatt. Les mer
Lokal sport Pors-trener Vetle Odden slutter med øyeblikkelig virkning. Ifølge styreleder Kjell Inge Davik sa Odden sjøl opp jobben på grunn av svake sportslige resultater. John-Erling Kleppe fortsetter som hovedtrener, men får med seg Erik Skredtveit på benken til lørdag. Les mer
Lokal sport Eidanger-Hei 1-2 (1-1). Hjemmelagets målscorer Frode Brubakken karakteriserer rammen rundt lokaloppgjøret mot Hei som en utrolig opplevelse. Bortelaget gikk seirende ut av duellen, foran 300 tilskuere. Les mer
Lokal sport Stathelle-Brevik 1-0 (0-0). En presis corner på bakre stolpe, og en veteran på rett sted til rett tid, sikret tre poeng til hjemmelaget. Les mer
Lokal sport Det var kommentaren til to av guttene på XL Boys, etter at de hadde trukket gruppene til Løkkecupen 2010 på Bergbys. Les mer