...
Anders Rambekk vender tilbake til Urædd. Det er Urædd-trener Stian Thommesen (t.h.) godt fornøyd med. Foto: Stian Kittilsen

Anders Rambekk vender «hjem»

Etter 12 sesonger på toppnivå i norsk fotball, vender Anders Rambekk tilbake til moderklubben Urædd.

Publisert 25.01.2011 kl 20:43 Oppdatert 25.01.2011 kl 20:43

Tips en venn på e-post:

Det var i Urædd-trøya og på Kjølnes at Anders Rambekk tok sine første spark på ballen. Det var også der han fikk sin seniordebut, før ferden gikk videre til Pors, Odd, Lillestrøm og tilbake til Odd. Nå vender 34-åringen «hjem» til Kjølnes.

– Urædd var en viktig del av oppveksten min. Det var der jeg begynte å spille fotball som 8-9-åring. Det er klart klubben betyr mye for meg, sier Rambekk, som også har hatt henvendelser fra flere andre lokale klubber.

– På banen for å vinne

Selv om overgangen fra eliteseriespill med Odd til 3. divisjonsfotball med Urædd kan regnes som en solid nedtrapping, er det ikke snakk om at Rambekk har motivasjonsproblemer.

– Selv om jeg ikke ønsket å fortsette på toppnivå, synes jeg fortsatt at fotball er veldig gøy. Jeg går alltid på banen for å vinne, smiler mannen som fikk sju landskamper i periode 2006-07.

Savner ikke toppfotballen

For knappe tre måneder siden spilte han sin siste kamp i eliteserien, da Odd spilte 1-1 mot Brann i Bergen.

– Savner du toppidretten?

– Nei, det har jeg rett og slett ikke hatt tid til. Jeg har akkurat startet opp firmaet Reklame- service Grenland, og har nok å gjøre på den fronten, forteller Rambekk, som i tillegg til å spille for Urædd skal selge reklame og profilere klubben.

Vara i Odd-styret

Rambekk har også inngått avtale om et slik engasjement med Skotfoss. I tillegg har han takket ja til en deltidsstilling for den kristne idrettsorganisasjonen KRIK.

– Jeg har også blitt innstilt som varamedlem til styret i Odd, så jeg har ingen problemer med å fylle tiden, smiler han.



På forsiden nå


...

Gravid kvinne til sykehus etter front mot front

Langesunds Blad En gravid kvinne ble kjørt til sykehus for sjekk etter at to biler kolliderte front mot front ved Uksodden på Herre i kveld. Les mer

...

Skal synge for Anders i kirka

Lokale nyheter Anders Vangen blir bisatt i sin kjære Eidanger kirke fredag klokka 12. Operagutta skal fylle rommet med sine vakre røster og gi Anders en verdig siste reis. Les mer

...

Truer med sushi-stenging

Lokale nyheter Sakura Sushi i Storgata må stenge hvis ikke virksomheten etterkommer pålegg fra Arbeidstilsynet. Les mer

...

Ny vår for Urædd-ving

Lokal sport Urædd-Sandefjord II 2-2 (1-1). Etter å ha vært langtidsskadet i over ett år, har Teodor Luisa virkelig blomstret for Urædd i de siste kampene. Les mer

Kontakt oss

Telefon: 35 51 65 00
Telefaks: 35 51 65 20
Besøksadresse: Jernbanegata 12
Postboks 140, 3901 Porsgrunn

Tips oss

Telefon: 35 51 65 00
E-post: Send tips

Redaksjon

Ansvarlig redaktør
og adm. direktør: Erik Enger
Telefon: 35 51 65 00
Telefaks: 35 51 65 20

Annonser

Telefaks: 35 51 65 25
E-post: annonse@pd.no

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.