Porsgrunn FA har lenge slitt med tunge, ødelagte kanoer. Nå er jomfruturen med de splitter nye kanoene gjennomført.
Kontrollpanel Ønsker du å sende inn bursdagsbilder med gratulasjon, sender du en epost til bursdag@pd.no Les mer
| Thomas Flaaten Fredriksen | |
| Publisert 01.05.2009 kl 16:05 Oppdatert 01.05.2009 kl 16:05 |
Speiderne i alderen 11-16 år hadde gledet seg lenge til torsdagens lille utflukt. Det ble samtidig en forsmak til en overnattingstur med kano til Flåte i Bamble i juni.
– Vi har fått lettpadla kanoer i stedet for tunge og slitne kanoer, konstaterer troppsleder Per Egil Neset.
8 kanoer kostet 75.000 kroner, penger speiderne fikk av Gjensidigefondet. Kanoene har stått på ønskelisten lenge.
For Kaja Moen Sølverød (10) fra Langangen var turen hennes første i kano noensinne. Hun både gruet og gledet seg da PD snakket med henne i vakre naturomgivelser rett ved Løvenskiold Fossum i Skien.
Sammen med venninnen Ellen Helene Halvorsen (12) fra Langangen har hun gått i speidern i et år.
– Jeg har padla en gang tidligere, på Klokker´n, sa Ellen Helene.
Turen gikk ned Falkumelva og ut til Bakkestranda og var unnagjort på to timer.
– Hvorfor måtte dere dra til Skien for å padle?
– Det er en elv med en fantastisk og unik naturopplevelse. Her kan du se rådyr, bevere og andre dyr, sa troppsleder Per Egil Neset.
– Hvorfor begynte dere i speideren?
– Vi liker å være ute, og har hatt mange fine turer så langt, samtykket Ellen Helene og Kaja.
– Tror dere overnattingsturen med kano i juni blir enda mer spennende en denne?
– Ja, det tror vi, konstaterte duoen fra Langangen.
Fikk presang
En liten høytidelighet var det også tid for. John Håkon Auran Neset fylte 10 år, og fikk presang på dagen sin - et bestikksett - selvfølgelig i tre.
Presang bør kanskje Porsgrunn FA ha også. Nå er speideren så populær at det for øyeblikket er venteliste for å komme inn flere steder.
Langesunds Blad Kommunalsjef Morten Torgersen la seg paddeflat og beklaget at utbyggingen av Stathelle kirke ble dobbelt så kostbar som først antatt. Les mer
Lokal sport Pors-trener Vetle Odden slutter med øyeblikkelig virkning. Ifølge styreleder Kjell Inge Davik sa Odden sjøl opp jobben på grunn av svake sportslige resultater. John-Erling Kleppe fortsetter som hovedtrener, men får med seg Erik Skredtveit på benken til lørdag. Les mer
Lokal sport Eidanger-Hei 1-2 (1-1). Hjemmelagets målscorer Frode Brubakken karakteriserer rammen rundt lokaloppgjøret mot Hei som en utrolig opplevelse. Bortelaget gikk seirende ut av duellen, foran 300 tilskuere. Les mer
Lokal sport Stathelle-Brevik 1-0 (0-0). En presis corner på bakre stolpe, og en veteran på rett sted til rett tid, sikret tre poeng til hjemmelaget. Les mer
Lokal sport Det var kommentaren til to av guttene på XL Boys, etter at de hadde trukket gruppene til Løkkecupen 2010 på Bergbys. Les mer