...
Ole Carsten Sandvik Pedersen, Silje Nordnes Bryntesen, Kaja Hvitsand Lønn, Guro Skaraas Johnsen, Aase Melaaen og Bastian Lunde Hvitmyhr håper alle å dra nytte av den ekstra matteundervisningen. Foto: Erik Edvardsen

Tar mattetimer etter skoletid

Hver tirsdag besøker 45 elever fra Porsgrunn videregående skole Høgskolen i Telemark for å få matteundervisning.

Været
  I dag I morgen
Porsgrunn   11.5°   16.5°
Bamble   11.3°   15.3°
Søk i skattelistene
 
Søk på navn og/eller sted
Eksempel: Ola Nordmann Oslo
Se topplister i ditt postnr.
Eksempel: 2815
 
Se topplister i Kommuner
Porsgrunn 

Send inn bursdagsbilder

Kontrollpanel Ønsker du å sende inn bursdagsbilder med gratulasjon, sender du en epost til bursdag@pd.no Les mer

Veiviser - beregn kjørerute

Erik Edvardsen
Publisert 17.02.2010 kl 13:37 Oppdatert 17.02.2010 kl 13:37

Tips en venn på e-post:

Det er 10 ingeniørstudenter fra HiT som har meldt seg som mentorer for PVS-elevene gjennom det nasjonale prosjektet ENT3R.

Fornøyde elever

ENT3R er et tiltak fra nasjonalt senter for realfagsrekruttering, og startskuddet gikk på nasjonalt plan tirsdag.

PVS-elevene har stor tro på prosjektet, og de er glade for tilbudet om ekstra undervisning i mattefaget.

– Håpet er selvfølgelig at dette skal gjøre oss bedre i matte, og gjøre oss enda bedre forberedt for å ta tyngre fag neste år, forteller førsteklasseelevene Bastian Lunde Hvitmyhr og Aase Melaaen ved Porsgrunn videregående skole.

De er blant de 45 elevene som har meldt seg frivillig til å ta ekstra undervisning etter skoletid.

Motvirke matteangst

Prosjektets overordnede mål er å bidra til å motvirke svake matematikkprestasjoner, dårlig selvtillit, matteangst, liten motivasjon for realfagsstudier og kjedelig profilering av realfag og teknologi.

– Det er tredje gang vi samles i dag, og foreløpig har det ikke vært frafall av elever. Dette på tross av at undervisningen skjer etter deres skoletid. Det er vi veldig fornøyd med, forteller Robert Immerstein ved Høgskolen i Telemark.

Vil utvide

Han håper med tiden er å kunne utvide undervisningen til også å inkludere 10. klasseelever i Porsgrunn. Da kreves det flere studenter til å ta jobben som mentorer.

– Jeg tror ikke det skal være noe problem å få flere studenter med. De får betalt for undervisningstimene de har, og samtidig tror jeg de kan ha mye utbytte av dette selv, forklarer Immerstein.

Da PD var på besøk var Geir Elseth fra Statoil innom for å vise at matematikken også kan brukes i praksis. Høgskolen vil også ha med næringslivet i undervisningen.

– Det er viktig at de får en forståelse for hvordan mattefagene også brukes ute i det virkelige livet, avslutter Immerstein

...

Sto skolerett i formannskapet

Langesunds Blad Kommunalsjef Morten Torgersen la seg paddeflat og beklaget at utbyggingen av Stathelle kirke ble dobbelt så kostbar som først antatt. Les mer

...

Vetle Odden ferdig som Pors-trener

Lokal sport Pors-trener Vetle Odden slutter med øyeblikkelig virkning. Ifølge styreleder Kjell Inge Davik sa Odden sjøl opp jobben på grunn av svake sportslige resultater. John-Erling Kleppe fortsetter som hovedtrener, men får med seg Erik Skredtveit på benken til lørdag. Les mer

– En fantastisk opplevelse

Lokal sport Eidanger-Hei 1-2 (1-1). Hjemmelagets målscorer Frode Brubakken karakteriserer rammen rundt lokaloppgjøret mot Hei som en utrolig opplevelse. Bortelaget gikk seirende ut av duellen, foran 300 tilskuere. Les mer

...

Veteran avgjorde lokaloppgjøret

Lokal sport Stathelle-Brevik 1-0 (0-0). En presis corner på bakre stolpe, og en veteran på rett sted til rett tid, sikret tre poeng til hjemmelaget. Les mer

...

– Vi skal gjøre det bedre enn i fjor

Lokal sport Det var kommentaren til to av guttene på XL Boys, etter at de hadde trukket gruppene til Løkkecupen 2010 på Bergbys. Les mer

Mest populære bildeserier

Lokale bildeserier

Takkekonsert

...

Se bilder fra takkekonserten 1 år etter Full City-forliset i Langesund.

Les mer

Bilder Pors-FK Tønsberg

...
Nasjonal Timesannonsering - Klikk her!

Kontakt oss

Telefon: 35 51 65 00
Telefaks: 35 51 65 20
Besøksadresse: Jernbanegata 12
Postboks 140, 3901 Porsgrunn

Tips oss

Telefon: 35 51 65 00
E-post: Send tips

Redaksjon

Ansvarlig redaktør
og adm. direktør: Erik Enger
Telefon: 35 51 65 00
Telefaks: 35 51 65 20

Annonser

Telefaks: 35 51 65 25
E-post: ase.solheim@pd.no

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.