Se den nye krimserien «Outlier» hos PD
En tenåringsjente blir funnet drept på en campingplass. Men har politiet siktet riktig drapsmann?
Tirsdag 1. desember var det premiere på tv-serien «Outlier», som alle Porsgrunns Dagblads lesere kan se via denne lenken.
Nå er hele sesongen tilgjengelig for alle PD-abonnenter.
Mystisk drap i Kautokeino
Tenåringsjenta Sofie blir bortført fra Kautokeino, og noen uker etter forsvinningen blir hun funnet avkledd og drept på en campingplass i en bygd bare få timer unna hjembygda.
Kriminalpsykolog Maja Angell (spilt av Hanne Mathisen Haga) forsker på seriedrapsmenn i London, og går høre om drapssaken i hjemtraktene. Hun reiser hjem med en beskjed til politiet om at de har siktet feil mann for drapet. Politiet mener på sin side at de har løst drapssaken på rekordtid.
Klarer kriminalpsykologen å overbevise politiet og finne den egentlige drapsmannen før han slår til igjen?
«Northern nordic noir»
Alle de åtte episodene ble sluppet 1. desember, og den første episoden er åpen for alle.
De resterende må man være PD- eller Amedia-abonnent for å se. Serien er kun tilgjengelig i Norge.
Konserndirektør i Amedia, Pål Nedregotten, lover våre abonnenter en høykvalitets, spennende «northern nordic noir» filmet i et spektakulært stykke Norge.
– «Outlier» er for det første en veldig god krimserie med en tematikk som vi tror har potensial til å fange bredt over hele landet. For det andre så gjør innspillingen i den ekstremt vakre naturen i Troms og Finnmark det til et uttrykk som passer godt med vår tilstedeværelse som medieselskap i nord, sier Nedregotten.
Kommentarer til denne saken